Ви маєте унікальну можливість взяти участь у серії воркшопів від Міністерства економіки України!
Вони покликані посилити взаємодію з бізнесом з усього світу, який робить свій внесок у відновлення України.
Перший воркшоп відбувся 18 березня і був присвячений інвестиціям та реформам бізнес-середовища. Дату наступного воркшопу ми повідомимо незабаром.
Цей Договір є платформою, на якій провідні міжнародні компанії можуть продемонструвати свою підтримку відновленню України та її прагненню модернізуватися, побудувати стійку та гнучку економіку і вийти з війни сильною та процвітаючою державою. Як підписант ви приєднаєтесь до тисяч компаній по всьому світу, які підтримують відновлення та відбудову України, шукаючи можливості, коли настане час, долучитися до торгівлі та інвестицій, обміну досвідом між колегами, роботи на громадських засадах та бізнес-діяльності.
Офіційна презентація UBC відбулася минулорічній Конференції з питань відновлення України («URC23»).
URC23 мобілізувала міжнародне співтовариство, щоб допомогти забезпечити довгострокове економічне майбутнє України, у тому числі допомогти Україні відновитися як більш стійкій, екологічно чистій та успішній європейській державі. Зокрема, URC23 робить акцент на ролі приватного сектору та реформах, необхідних для залучення інвестицій, як важливих складових довгострокового відновлення України.
Після URC2023 FCDO (Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії) підписало Меморандум про співпрацю з Глобальним договором ООН в Україні. Глобальний договір ООН в Україні у партнерстві з Урядом України тепер є приймаючою стороною Ukraine Business Compact.
18 березня 2024 року Міністерство економіки України провело воркшоп про інвестування в Україну. Під час нього ми отримали понад 100 запитань, що охоплюють різні теми, пов'язані з інвестуванням в Україну, включаючи можливості, ризики тощо. Після ретельного розгляду всіх запитань Міністерство економіки України представило відповіді на них, який супроводжується листом від заступника міністра економіки України Володимира Кузьо.
Потужний приватний сектор допоможе пришвидшити відновлення України, забезпечити її модернізацію, побудову стійкої та гнучкої економіки і її трансформацію в сильну й успішну державу. Україна має конкурентні переваги та потенціал зростання, які роблять її привабливим ринком для торгівлі та інвестицій для вітчизняного й міжнародного бізнесу. Метою цього договору є посилення підтримки миру в Україні з боку бізнес-спільноти та визначення спільних очікувань щодо успішних результатів дій із відновлення країни.
Підписуючи цей Договір, ми зобов'язуємося підтримувати відновлення та відбудова України, шукаючи можливості, коли настане час, брати участь у торгівлі та інвестиціях, обміні досвідом між колегами, роботі на громадських засадах та бізнес-діяльності, включаючи в тому числі:
1. Інвестування у бізнес-можливості в Україні, участь, де це можливо, у відбудові через прямі фінансові внески або інвестиції в українські підприємства, та/або
2. Співпрацю з українськими компаніями, в тому числі для використання наявного та майбутнього потенціалу країни через торгівлю, обмін досвідом та партнерство, та/або
3. Підтримку загальноукраїнського розвитку та економічного зростання, де це можливо та відповідає бізнес-цілям.
Ми будемо дотримуватися 4 основних принципів у підтримці довгострокового сталого економічного відновлення та відбудови України:
● Інвестувати та працювати стало, прискорюючи зелений перехід та інклюзивне зростання відповідно до міжнародної корпоративної практики.
● Діяти відповідально та посилювати відповідальну ділову практику відповідно до міжнародних стандартів, включаючи дотримання чинного законодавства, підтримку та дотримання прав людини, справедливі та інклюзивні практики, а також запобігання корупції.
● Впроваджувати найкращі практики корпоративного управління та працювати над визначенням сфер, де підписанти Договору та український бізнес можуть обмінюватися можливостями та просувати найкращі практики управління на взаємовигідній основі.
● Дотримуватися всіх законодавчих та нормативних актів щодо санкцій.
Кінцевого терміну підписання немає.
Ukraine Business Compact відкритий для будь-якої компанії, яка дотримується принципів та зобов'язань, викладених у Договорі, і бажає продемонструвати свою підтримку відновленню та відбудові України.
Підписанти повинні дотримуватися всіх відповідних санкцій, законів та правил. Ми розуміємо, що деякі компанії все ще перебувають у процесі виходу з Росії або частково чи тимчасово призупинили там діяльність. Підписуючи Договір, компанії демонструють, що вони серйозно налаштовані на підтримку відновлення та відбудови України.
Так. Ukraine Business Compact відкритий для всіх підприємств та організацій, які підтримують відновлення України. Усі компанії-учасники повинні продовжувати активну діяльність і бути належним чином оформленими.
Так, якщо материнська компанія (холдинг, група тощо) є підписантом Договору, ми розмістимо назву материнської компанії в глобальному списку, припускаючи, що всі дочірні компанії також приєдналися до нього. Дочірні компанії, які бажають бути названими окремо від материнської компанії, повинні зареєструватися для підписання Договору додатково до материнської компанії.
Договір орієнтований насамперед на бізнеси. Як ключові зацікавлені сторони, непідприємницькі та неурядові організації заохочуються до просування та розповсюдження Договору серед своїх учасників та мереж.
Команда URC завжди готова допомогти з технічними труднощами при підписанні договору. Будь ласка, зв'яжіться з нами за адресою ubc@globalcompact.org.ua, і ми будемо раді допомогти вам у підписанні.
Ні. Ukraine Business Compact є добровільною ініціативою. Він не передбачає жодного механізму примусу компаній до виконання своїх зобов'язань чи дій. Скоріше, він покликаний сприяти підтримці бізнесу у відновленні та відбудові України через заявлене дотримання зобов'язань та принципів Договору, а також прискорити позитивні зміни для України та її партнерів.
Ukraine Business Compact — це можливість для кожного бізнесу зробити заяву про свою підтримку цінностей та принципів відновлення України. Зобов'язання кожного бізнесу були продемонстровані на URC в Лондоні 21-22 червня, а також будуть (якщо не буде інших запитів) представлені на подальших публічних заходах, присвячених відновленню України. Ми сподіваємося, що підписання Договору стане важливим сигналом для основних зацікавлених сторін бізнесу, які вирішили підтримати його, і що підписанти відгукнуться на подальші запрошення щодо підтримки й участі у відновленні країни.
Ми підтримуємо вже оприлюднені заяви щодо України, вони є важливою частиною підтримки відновлення та реконструкції України з боку бізнесу. Українська бізнес-спільнота робить ще один крок вперед, об'єднуючись навколо колективної декларації з підтримки відновлення та реконструкції України, шукаючи можливості, коли настане час, для участі в торгівлі та інвестиціях, обміну досвідом між колегами, роботі на громадських засадах та бізнес-діяльності.
Ні.
Ukraine Business Compact є добровільною ініціативою, і підписанти можуть припинити свою участь у ній у будь-який час. Підписанти можуть прийняти рішення про вихід, якщо вони не зможуть продовжувати свою участь в ініціативі. Про намір вийти з ініціативи уповноважений представник компанії чи організації повинен повідомити в письмовій формі на адресу ubc@globalcompact.org.ua.
The Ukraine Business Compact — це заклик до дії, а не інструмент контролю і перевірок.
Глобальний договір ООН та Керівні принципи ОЕСР для багатонаціональних підприємств — це дві найважливіші добровільні ініціативи, які підтримують загальні сталі практики ведення бізнесу. Вони спрямовані на посилення взаємозв'язку між бізнесом та міжнародними стандартами. Ukraine Business Compact — це особливе зобов'язання щодо відновлення та реконструкції України, а також підтримка можливостей для бізнесу, пов'язаних з Україною. Цей Договір доповнює Глобальний договір ООН та Керівні принципи ОЕСР.
Якщо компанія вирішить зареєструватися через вебсторінку, це буде здійснюватися ззовні через українську компанію. Програмне забезпечення організації розміщується в основному на хостингу AWS і використовує різні заходи безпеки для захисту персональних даних. Ці дані будуть передані FCDO (Міністерству закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії) для обробки та надійного захисту.
Якщо компанія вирішить підписувати Договір через PDF, ця інформація буде зберігатися на серверах FCDO. Внутрішній ІТ-відділ FCDO застосовує численні заходи безпеки для захисту конфіденційних даних. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зверніться до повідомлення про конфіденційність.